АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ УСТРІЙ УКРАЇНИ

У 2014 році, після затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування, у нашій країні розпочалися трансформаційні зміни, наслідком яких стало затвердження нового адміністративно-територіального устрою районного рівня та рівня територіальних громад.

В середині 2020 року Україна отримала новий адміністративно-територіальний устрій, межі одиниць якого ви можете завантажити у два кліки.

ІНТЕРАКТИВНА МАПА

АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ОДИНИЦЬ УКРАЇНИ

- клікайте на територіальну громаду та переглядайте інформацію про неї;
- обирайте потрібний шар: області, райони або територіальні громади.

АТЛАС НОВОГО АТУ

В атласі нижче ви знайдете коротку характеристику адміністративно-територіального устрою України в цілому, областей, автономії, міст із спеціальним статусом, районів, та територіальних громад окремо. В оновленій версії атласу відображено новий адміністративно-територіальний устрій України районного та базового рівнів, який був затверджений урядом України у червні 2020 року та постановою Верховної Ради України у липні 2020 року. Вперше підготовлено окремі карти нових районів із інфографікою короткої характеристики кожної територіальної громади, в тому числі надано повний та найбільш актуальний склад населених пунктів, що входять до територіальних громад.

Клікніть на область (місто), щоб переглянути інформацію про її АТУ

Карти тергромад

Наявність картосхеми територіальної громади – один із необхідних та обов’язкових інструментів планування розвитку територіальної громади. В цьому розділі розміщені готові до друку в оригінальному масштабі картосхеми кожної територіальної громади (файли формату PDF із масштабами від 1 : 5 000 до 1 : 125 000), а також картосхеми кожної територіальної громади у вигляді картинки (файл формату JPEG), яку можна використовувати у презентаціях чи текстових документах. Перед завантаженням, будь ласка, ознайомтеся із політикою користування та дотримуйтесь її під час публічного використання завантажених файлів.

Завантажуйте межі одиниць АТУ

Мінрегіон та команда розробників сприяє відкритості геопросторових даних. В цьому розділі для вільного завантаження розміщені полігональні шари геопросторових даних меж областей, районів та територіальних громад.
Межа одиниці АТУ - це умовна замкнена лінія на поверхні землі, що відокремлює одну одиницю АТУ від інших та визначається виключно у межах та у спосіб, які визначенні чинним законодавством України.
Шари геопросторових даних, які розміщені на цій сторінці показують орієнтовне місце розташування меж нових районів і територіальних громад, які можуть слугувати для їх встановлення шляхом, що визначений чинним законодавством.
Перед завантаженням, будь ласка, ознайомтеся із політикою користування та дотримуйтесь її під час публічного використання завантажених файлів.

Кодифікатор АТУ

Зміни в системі АТУ України також стали підставою для розробки нового Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - Кодифікатора). Кодифікатор так само, як і Класифікатор об’єктів адміністративно- територіального устрою України (КОАТУУ), складається з кодів та назв адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад України, які згруповані відповідно до рішень уповноважених органів у сфері адміністративно-територіального устрою.

Кодифікатор затверджено наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26.11.2020 № 290 (в редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 12 січня 2021 року № 3)

Таблицю ідентифікаційних кодів об’єктів Кодифікатора, порівняльну та перехідну таблиці можна вільно завантажити за посиланнями нижче.

Як розшифровується
новий код АТУ?

Кодове позначення об’єктів Кодифікатора має буквенне позначення латиницею «UA», 17 розрядів, а також такий вигляд:

РОЗРОБНИКИ

Картографічні матеріали підготовлено за підтримки проєкту  «Підтримка належного врядування в місцевих громадах, як складової реформи децентралізації» Координатора проєктів ОБСЄ в Україні

Сторінку проєкту створено за
підтримки Товариства дослідників
України

КОМАНДА ПРОЄКТУ

ПАВЛО ОСТАПЕНКО

керівник проєкту

РОМАН ПЕРХАЛЮК

картографія

ОЛЕКСАНДР БОНЧКОВСЬКИЙ

картографія

СТАНІСЛАВ ОСТАПЕНКО

аналітик даних, картографія